Před devátou hodinou dopoledne spadl strom na cestu v Bukovince. Zatarasil tak cestu projíždějícím vo­zům.

O pár minut později blokoval další strom průjezd autobusů v Okrouhlé. Sklonil se totiž nad vozovku. Místní dobrovolní hasiči překážku odstranili a pokračovali dál směrem k Benešovu. Tam se postarali o spadené větve.

O nedělním ránu se nezastaví ani silničáři. Do terénu vyslali veškerou svou techniku. „Solené úseky jsou v dobrém stavu, problémy ale zůstávají na neudržovaných cestách. Přesto se situace zlepšuje,“ popsal dispečer zimní údržby Antonín Pospíšil. Ten nemá o nedělním dopoledni zprávu o tom, že by některá ze silnic byla uzavřená kvůli nesjízdnosti. „Sníh prohrnujeme a silnice sypeme. Horní ledová vrstva se tedy naruší a i přes padající déšť se rozpadá,“ přiblížil Pospíšil.

Ještě v sobotu večer hlásili silničáři nejhorší stav. Teplota na Blanensku se pohybovala kolem nuly, pršelo a vozovky pokryla ledová vrstva.

Pod kopcem ve Sloupě zůstal trčet jeden z šoférů. „Kopec ze Sloupu do Ostrova byl úplně nesjízdný. Naštěstí se mi podařilo vyjet přes Šošůvku. Hodně špatný byl ještě kopec, který vede ze Sloupu do Vavřince, tam byla na silnici ledovka,“ popsal řidič, který si o sobotní večeru vyrazil v autě po Moravském krase.

U Vavřince potkal po cestě zapadnutá auta, která odtahovaly jiné vozy. V místě uvízl také autobus. Do dramatické situace přijel po chvíli sypač.

Silničáři včera vedly marný boj s deštěm, který na silnicích zamrzal.Navíc nemohou cesty v Moravském krasu solit. Problémy nastaly ale i v jiných částech Blanenska. Potíže s jízdou z kopce měl také autobus u Žernovníku. Vlakové spoje dnes křižují Blanensko bez zpoždění.Zatím. V tuto chvíli začíná místo deště padat z nebe sníh.