Po otevření se pavilon stal novým sídlem patologů. „Pro onkologickou chirurgii jsou stěžejní, protože zkoumají vzorky tkání pacientů a rozpoznávají zhoubné nádory. Provádějí například rychlá předoperační vyšetření. Díky tomu, že nově budou mít patologové své prostory blízko operačních sálů, některé operace to zkrátí, a to především o čas, který dřív sanitářky potřebovaly k přesunu se vzorkem tkáně ze sálu do laboratoře,“ vysvětlila v Internetové encyklopedii dějin Brna administrátorka Jitka Šibíčková.

Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.
Očkování důchodců u lékařů: Babiš ho odmítá, hejtman Grolich buší hlavou do zdi

Podle mluvčího Masarykova onkologického ústavu Pavla Kachlíka pavilon za dobu své existence pomohl mnoha pacientům. „Wernerův pavilon je pro chod Masarykova onkologického ústavu velmi významný, sídlí zde čtyři špičkové operační sály důležité pro onkologickou léčbu. Ročně provádíme skoro pět tisíc operací, z toho bezmála tři sta robotických," vyčíslil Kachlík.

K desátému výročí se pavilon propojí se zrekonstruovaným sousedícím Bakešovým pavilonem. Ten oficiálně otevře v pátek. „V něm jsou vybudované nové ambulance, dvě lůžková oddělení a moderně vybavené operační sály,“ doplnil Kachlík.