V této části města přibyl centrální chodník napříč sídlištěm a autobusová zastávka v Okružní ulici. Součástí projektu byla i výsadba několika desítek stromů. Pro děti je k dispozici také 3D hřiště. „Jeho součástí jsou i zabudované minitrampolínky, multifunkční prostor se speciálním měkčeným povrchem doplňuje také venkovní stůl pro ping-pong, minipřekážky a různé druhy mobiliáře,“ popsala novinku mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

Podle blanenského starosty Jiřího Crhy je právě dokončená etapa revitalizace, kterou město zahájilo loni v srpnu, třetí v pořadí. Z celkových osmi naplánovaných. „Veškeré terénní práce ve vnitrobloku mezi bytovými domy Kamnářská a Cihlářská včetně mobiliáře i vegetačních úprav přišly na patnáct a půl milionu korun,“ upřesnil Crha.

Dodal, že práce na úpravách sídliště budou pokračovat i v příštích letech. Příští rok je připravena úprava okolí menších bytových domů na ulici Zborovecká 58 a 60. „Obnovit by se měl také povrch hlavní příjezdové cesty v ulici Zborovecká. Konkrétní rozsah prací bude záviset na podobě schváleného rozpočtu na příští rok,“ uzavřel blanenský starosta.