Radní počítají také s vysazením nových stromů a keřů. To vše by mělo stát přibližně čtyři miliony korun. Blanenská radnice, stejně jako v předchozích letech, žádá na projekt dotace z Ministerstva místního rozvoje. „Čekáme, až na projekt dostaneme peníze. Bez dotací bychom se to těchto úprav pustit nemohli,“ řekla blanenská starostka Jaroslava Králová s tím, že se v projektu zaměří na nová parkovací místa. Těch je na Písečné pořád málo.

Nová místa pro parkování aut vzniknou v ulici Sušilova, kde radní chtějí také postavit nový chodník. „Další místa pro parkování by měla být ještě v ulici Jasanová,“ dodala Králová.

Nový kabát dostanou na Písečné rovněž dvě dětská hřiště, která jsou ve špatném stavu. Jedno pod bytovkami v ulici Jasanová a druhé pak v ulici pod Javory. „Hřiště se opraví a doplní tak, aby odpovídala hygienickým a bezpečnostním normám,“ poznamenala Králová a dodala, že ve čtvrté etapě obnovy sídliště chtějí radní nechat na několika místech na Písečné vysázet zeleň.

V předchozích třech etapách přibylo na Písečné několik nových chodníků, parkovací místa a cyklostezka. Oprav se dočkala i dětská hřiště.