VÁŽENÍ ČTENÁŘI, ODPOVĚZTE PROSÍM NA OTÁZKU V PRAVÉM HORNÍM ROHU.

Blanenský Deník svým čtenářům v novém seriálu každý měsíc přiblíží osud jednoho konkrétního psa, který skončil v blanenském útulku.
Budeme přinášet jen takové příběhy, které nakonec skončily šťastně. Zaměříme se proto hlavně na ty pejsky, kteří už svůj nový domov našli, a díky hodným páníčkům kotec v útulku vyměnili za teplo rodinné domácnosti.

Přivázali ji k plotu

Prvním pejskem, kterého redaktorka Blanenského Deníku navštívila u jeho nových páníčků, je roční fenka Bibiana. „Byla u nás tři týdny. Našli jsme ji přivázanou k plotu útulku i s vodítkem. Bibiana byla velmi milá, ale hodně aktivní. Lidé však o ní měli velký zájem, hlavně proto, že měla necelý rok,“ přiblížila osud Bibiany vedoucí blanenského útulku pro psy Jarmila Jurová.

Fenka je proto už tři a půl měsíce v novém domově. Ujala se jí Lucie Stloukalová, která se na Bibianu chodila dívat už před adopcí. „Je hodná, ale strašně neposlušná. Vždycky mi uteče a pak ji musím honit po celém sídlišti. Když nejsem doma, tak vytahá celý botník. To je pak nejspokojenější,“ popisuje trampoty s fenkou Stloukalová.
Přesto na ni však nedá dopustit. „Má strašně ráda červený laser, za kterým vydrží běhat klidně i dvě hodiny. Když ho pak zhasnu, tak ho ještě dlouho hledá,“ dodává nová majitelka fenky.

Důkladná kontrola

Vedoucí útulku Jarmila Jurová psy sleduje i poté, co opustí její kotce. „ Při kontrole se vždy podívám, kde pes žije, v jaké je kondici a jaký má pelíšek. Majitelé mi také musí ukázat potvrzení, že psa nahlásili na obecním úřadu,“ řekla Jurová. Například v Blansku ale noví majitelé první rok poplatek za psa platit nemusí.


Osud dalšího chovance blanenského útulku přineseme opět za měsíc.

Infografika útulek Blansko