Přihlásit se mohli důchodci a jejich kluby z celé země. „Podali jsme přihlášku a vybrali nás. Na projekt je rozpočet více jak patnáct tisíc korun. Kdokoliv má zájem, může přispět libovolnou částkou a pořadatelská společnost tuto částku zdvojnásobí," vysvětlila vedoucí pečovatelské služby Pavlína Kutilová.

Vedoucí kroužku Jaromír Drábek si přeje, aby to vyšlo. „Bylo by krásné mít takovou památku na naše vystoupení. Muziku dělám celý život. Vím, jak je pro lidi důležitá a jak moc jim dokáže pomáhat v těžkých chvílích, obzvlášť těm starším," uvedl.

Repertoár pro DVD ještě připravený nemá. „Obecně platí, že nejčastěji v různých domovech důchodců hrajeme písničky, které si staří lidé spojují se svým mládím, ty dojímají nejvíce. Ale pro DVD bychom volili i něco současnějšího, třeba skladby od sourozenců Ulrychových," pověděl Drábek.

Pěvecký kroužek má patnáct členů. Nejstarší zpěvačce je osmdesát osm let.

Zájemci mohou projekt boskovických zpěváků nazvaný Ta naše písnička podpořit až do konce června. Více informací získají na internetových stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz.