„V obci nic takového nemáme a chybí to zde. Stavbu víceúčelového objektu proto plánujeme už delší dobu," uvedl starosta Šebrova Jiří Nechvíle.

Podle něj zatím ale není jisté, jestli se do stavby vůbec pustí. Jasněji bude po březnovém zasedání zastupitelů. „Do té doby už budeme znát přesný položkový rozpočet. Od toho se bude odvíjet, jestli se rozhodneme víceúčelový objekt stavět," doplnil starosta.

Obec už nechala na stavbu budovy zpracovat projektovou dokumentaci a začalo územní řízení. Předběžně by nový objekt měl stát dvacet milionů korun. „Když tuto částku rozložíme do dvou let, tak jsme schopni ji zaplatit. Pokud se ukáže, že rozpočet bude vyšší, tak se do stavby pouštět nebudeme," řekl dále Nechvíle.

Zastupitelé budou devatenáctého března také připraveni odpovídat na otázky lidí k projektu. Někteří jsou totiž proti stavbě.

Víceúčelový objekt má podle plánu zastupitelů stát hned vedle obecního úřadu, tedy několik desítek metrů od školy. Právě školákům místo ke cvičení citelně chybí. „Můžeme s nimi cvičit jen na chodbě, kde jsou dost ztížené podmínky. Navíc nám v poslední době přibylo žáků ve třídách, takže už se na chodbu ani nevejdeme. Hodiny tělesné výchovy tak v zimě řešíme hlavně tím, že jezdíme plavat do Blanska, a vycházkami. Na jaře a na podzim využíváme venkovní sportoviště," přiblížila ředitelka školy Jana Klozová.Ta je pro stavbu. „Tělocvičnu bychom určitě uvítali," dodala.

Podle starosty by budova mohla být využívána i pro různá vystoupení dětí. Večer by tam pak mohli chodit sportovat dospělí.