Mikula je v zastupitelstvu obce první volební období. Dosud na obecním úřadě dělal předsedu finančního výboru. „Navrhl jsem ho jako kandidáta a on to přijal. Na úterním zasedání zastupitelstva byl jednomyslně všemi zastupiteli zvolen novým starostou obce,“ uvedl místostarosta Zdeněk Bednář.

Dodal, že Mikula bude pro obec přínosem. „Po smrti starosty Jiřího Sedláčka mi s řízením obce velmi aktivně pomáhal. Je připravený věnovat práci na úřadě dostatek času a energie,“ doplnil Bednář s tím, že funkce neuvolněného starosty Sebranic se šesti sty obyvateli je náročná.

Sám Bednář proto o post starosty nestál. „Jednoznačně jsem hned v listopadu ostatním zastupitelům řekl, že o místo usilovat nebudu. Kvůli velkému vytížení v práci a rodinnému životu bych funkci starosty nemohl dát ze sebe to, co si vyžaduje,“ dodal Bednář, který pracuje jako ředitel bankovní pobočky.

Přímé vyjádření nového starosty obce se redakci Blanenského deníku Rovnost včera nepodařilo sehnat.

Podle Bednářových slov však Roman Mikula hodlá pokračovat v práci zesnulého Sedláčka. Převážně tedy pracovat na úpravách v obci, jako je stavba chodníků v okrajových částech Sebranic nebo oprava silnic. „Kromě toho se pokusí také co nejrychleji ukončit vleklý spor s bývalou ředitelkou místní školy,“ doplnil místostarosta.