„Nová fasáda je poslední fáze zateplení šebetovské základní školy. Lidem jsme pomocí kabelové televize představili několik návrhů, pomocí SMS pak hlasovali o tom, jak by škola měla vypadat. S převahou vyhrála střízlivější varianta s hnědými a béžovými odstíny. Mládeži se sice víc líbila výraznější červená, která získala osmatřicet procent, ale myslím si, že na první místo se nakonec dostala taková varianta, která nikoho neurazí,“ přiblížil starosta obce Zdeněk Čížek.

Do kompletní rekonstrukce školy se v Šebetově pustili už v loňském roce. Nejdříve zateplili půdní prostory, letos o prázdninách školní budova dostala nová okna a dveře, v těchto dnech na ní vzniká nová fasáda. „Podle propočtu uznatelných nákladů třímiliónový projekt pokryjeme zhruba z šestašedesáti procent z dotace. Zbytek musíme zaplatit sami z obecního rozpočtu. Bohužel se nám výdaje navýšily asi o milión kvůli rekonstrukci kanalizaci, která vede ze školy. Veškeré odpady byly totiž udělány tak, že dešťová voda stékala do základů budovy,“ popsal starosta.

Nejen novými okny, dveřmi a fasádou se bude moct pochlubit základní škola v Šebetově. Už měsíc pracují šebetovští žáci na nových počítačích, na které škola získala peníze z Operačního programu Evropské unie. „Tato dotace plně pokryla nové počítače, notebooky a interaktivní tabule v obou třídách školy,“ doplnil Čížek.