Podle starosty obce Zdeňka Čížka jsou v místnosti vlhké zdi a podlahy. „Dlouhodobě nás to trápí. Dříve se tam tvořila i plíseň, tu se nám ale povedlo pomocí chemických přípravků odstranit," vysvětlil Čížek.

Začátkem července se obec pustí do rozsáhlé rekonstrukce. Hotovo bude v polovině srpna. Když žáci po letních prázdninách opět usednou do školních lavic, na toaletách se jim bude dýchat lépe. „Musíme vybourat obklady a dlažby a zjistit příčinu vlhkosti. Loni bylo hodně velké sucho, přesto se tam vlhkost tvořila. Proto se domníváme, že problém je v odpadech. Ale uvidíme, co zjistí odborníci," nastínil Čížek.

OPRAVÍ I STROPY

Protože zatím není jasné, jaké opravy budou potřebné, je podle Čížka zbytečné odhadovat jejich cenu. Ta se totiž v případě radikálního zásahu může i navýšit. Šebetovským ale pomůže také dotace z Programu rozvoje venkova. „Stávající záchody pouze dočasně odmontujeme a po opravě je opět dáme na původní místo. Měnili jsme je totiž asi před čtyřmi lety a jsou v dobrém stavu. Ve sborovně a pracovnách žáků přes prázdniny také opravíme stropy, protože časem by hrozilo jejich zřícení. A pro vyšší bezpečnost žáků necháme na všechny radiátory namontovat ochranné kryty," doplnil Čížek k plánovaným opravám.

Ráda je za ně i ředitelka školy Jana Manová. „Po prázdninách již budeme mít všechno nové a hezké," sdělila Manová.