„Staré kotle už dosluhovaly. Byly v kotelně už od doby, kdy se školka stavěla, což bylo někdy v sedmdesátých letech. Naskytla se nám teď ale možnost získat dotaci od Jihomoravského kraje na kotle nové. Této možnosti jsme proto využili," vysvětlil starosta Šebetova Zdeněk Čížek.

Tři staré kotle tak Šebetovští vymění za dva nové a nový ohřívač užitkové vody. „Nové kotle jsou nízkoemisní a budou i úspornější. Mají také větší účinnost než ty staré," řekl Čížek.

Zda obec díky novým kotlům ve školce za topení ušetří, to starosta Šebetova zatím říci nedokáže. „Topili jsme ve školce úsporně i se starými kotly. Počítáme ale s tím, že díky novým uspoříme minimálně stejně jako předtím," řekl Čížek.

Rekonstrukce kotelny si kromě výměny zařízení nevyžádá žádné velké stavební úpravy. „Jedná se jen o drobnosti, jako betonové podstavce pod kotle," popsal šebetovský starosta s tím, že rekonstrukce bude hotová do tří týdnů.

Plánované náklady na rekonstrukci kotelny jsou kolem pěti set šedesáti tisíc korun. „Předpokládáme ale, že školka bude potřeba i v budoucnu, stále se tady rodí děti a je o ni zájem. Takhle tak bude moci bez problémů dál fungovat," dodal starosta.