Novou cestu Šebetovští dělají v lokalitě, kde jsou stavební parcely a vznikají na nich nové rodinné domky. „Tuto zónu jsme vyčlenili už v minulosti pro stavbu rodinných domů. Vzniklo v ní deset parcel z původně obecních pozemků a čtyři parcely, které nabídli pro stavbu domů soukromníci. Tuto lokalitu jsme nejprve vybavili veškerými inženýrskými sítěmi, které vedou právě pod nově vznikající cestou. Na tu nyní pokládáme asfaltový kryt," vysvětlil starosta Šebetova Zdeněk Čížek.

Včetně chodníku

Společně se silnicí vzniká i dlážděný chodník. „Ten se dá případně použít i jako odstavná plocha pro auta," přiblížil šebetovský starosta s tím, že celou lokalitu parcel už vlastní noví majitelé, kteří budou moci brzy využívat nově vyasfaltovanou cestu.

S pracemi na silnici dělníci podle starosty začali před deseti dny. „Pokud práce nezkomplikuje počasí, měla by být cesta i s chodníkem hotová do konce listopadu," řekl Čížek.

Náklady na novou komunikaci projektanti vyčíslili na asi dva miliony čtyři sta tisíc s DPH. „V projektu jsme počítali s tím, že budeme muset zpevnit podloží cesty betonováním. Zatím to ale vypadá, že podloží je dostatečně kvalitní a nebudeme muset betonovat. Tím bychom mohli několik set tisíc ušetřit," dodal šebetovský starosta s tím, že půl milionu dostanou z dotací.