Premiéru má poslední květnový víkend. „Při podobných akcích se většinou chodí sto a více kilometrů. Minimum je osmdesát. Závodníci se musí v terénu spoléhat jen sami na sebe, v přírodě totiž i bivakují. Vše si proto nesou s sebou. Spacák, karimatku a podle mapy musejí dorazit do cíle do osmačtyřiceti hodin," upřesňuje pravidla soutěže Blažek.

Další odnoží je dogmaraton, který má délku zhruba čtyřicet kilometrů a limit na dokončení závodu je čtyřiadvacet hodin. Obě disciplíny si závodníci v Holštejně vyzkoušejí. Zmíněné trasy jsou navíc zařazeny do programu mistrovství republiky. „O dogtrekkingu toho lidé moc nevědí. Většinou je děsí představa, že musejí ujít velké vzdálenosti. I kvůli tomu jsme v okolí Holštejna připravili dvacetikilometrovou trať, kam mohou zájemci vyrazit se psem na procházku," dodává Blažek.

Podle něj je to ideální příležitost pro začátečníky, zkusit absolvovat trať společně se svým čtyřnohým parťákem. „A aby se nám na trati nenudili, připravili jsme podél cesty pár bojových úkolů, při kterých si závodníci potrénují práci s mapou, s buzolou a orientaci v terénu," usmívá se muž.

Zázemí závodu je Hostinci pod hradem Holštejn. Uzavírka přihlášek pak v polovině května. Více informací se zájemci dozvědí na webu dogtrekking holštejn nebo na Facebooku.