Jeho majitel a ředitel František Koch sbírá vojenskou techniku více než dvacet let.
„Můj první úlovek byla Tatra 805 a do dnešního dne vlastní muzeum přes sto šedesát kusů plně funkční a pojízdné vojenské techniky,“ vypráví Koch. Jde o stroje z období první republiky, z druhé světové války až po současné armádní vybavení. „Máme ve sbírce i tank T–72, který patří k výzbroji profesionální české armády,“ chlubí se Koch.
Muzeum sbírá pouze vraky, protože jsou finančně nejdostupnější. „Všechny naše exponáty jsme si sami opravili a znovu zprovoznili. Jak se říká – zlaté české ručičky,“ usmívá se Koch.


S organizací podobných akcí má Koch veliké zkušenosti. „Pracuji v týmu a máme letitou praxi. Samotná ukázka bojů zabere tak čtvrtinu příprav, ostaní spolknou různá povolení, zásobování, zajištění stánků, ubytování účastníků a další věci,“ vyjmenovává Koch.
František Koch není na Blanensku poprvé. „Vloni jsme spolupracovali na obdobné akci, která se konala v Lysicích,“ říká Koch a chválí si spolupráci s Klubem vojenské historie z Letovic. „Pořádáme i akci Bahna, což je přehlídka pozemního vojska u Strašnic, a kolegové z Letovic nám na oplátku pomáhají tam. A funguje to skvěle,“ dodává Koch. Vzápětí odchází směrem k tanku, který řídil jeho syn. Tradice tedy pokračuje.