Dělníci mají v této lokalitě vybudovat i sto metrů dlouhou rozběhovou dráhu s doskočištěm. Součástí projektu je také oplocení a umělé osvětlení areálu. „Dráhu a doskočiště využijeme při hodinách tělocviku. Něco podobného tu už léta chybí a apelovali jsme na to. Škola je od fotbalového hřiště kousek,“ řekl ředitel Základní školy Svitávka Aleš Antl.

Podle starosty městyse Jaroslava Zoubka je vše na začátku. Svitávečtí nedávno vybrali firmu, která na nové zázemí a úpravy v areálu fotbalového hřiště teprve zpracuje projekt. Strop budoucí zakázky je 16 milionů korun bez daně. „Chceme pokračovat v započaté koncepci. Není to nějaký výstřel od boku. Ve Svitávce máme novou sportovní halu. Kousek vedle je základní škola a fotbalové hřiště, kde v oddíle dlouhodobě pracují s velkým počtem dětí, ale chybí jim zázemí. Je vize vše propojit. V tuto chvíli samozřejmě nevím, jaká bude ekonomická situace a zda se nám podaří případně sehnat nějakou dotaci,“ informoval Zoubek.

I když je areál kvůli epidemii koronaviru oficiálně zavřený a vleky stojí, berou ho davy lidí v posledních dnech doslova útokem. Jen lyže se snowboardy vyměnili za boby a sáňky.
Lidé brali sjezdovku v Olešnici útokem. Podívejte se, jak si užívali sníh

Sportovní halu otevřeli Svitávečtí před dvěma lety. Její stavba, nové parkoviště, osvětlení, přístupová cesta a demolice staré tělocvičny stály 34,5 milionu bez daně. Obec si vzala úvěr 20 milionů. Hala nabízí zázemí pro házenou, futsal, volejbal, badminton, florbal, tenis, kolovou a další sporty. Její součástí je kvalitní zázemí pro sportovce a žáky základní školy, malý sál pro menší sporty a sport bar.