Pokud to šlo, vyrazil někam do přírody letos zatím prakticky každý druhý víkend. S přítelkyní a dvouletou dcerkou si prošli například chorvatské vápencového pohoří Velebit. To se rozkládá u pobřeží Jaderského moře. „Dcerku jsem ještě nesl na zádech v nosítku. Váží jako střední batoh. Už od mala ji tak vlastně vedu k turistice a přírodě,“ usmívá se muž.

Chorvatské pohoří ho příjemně překvapilo. Hlavně výhledy na moře. „Pro mě Velebit vlastně nově objevené pohoří. A velmi zajímavé. Určitě se tam ještě vrátím. Ale stejně jako naposledy mimo sezonu, kdy tam nebude sluneční výheň a hodně lidí. Stezky jsou tam dobře značené a výstupy nenáročné. Navíc kousek od moře,“ dodává turista.

Zámek Černá Hora, domov pro seniory.
Kritická situace v Černé Hoře: covid se šíří v Domově seniorů, chybí pečovatelky

Podle něj však není potřeba při cestě za turistickými zážitky a krásnou přírodou strávit dlouhé hodiny v autě. Nádherné oblasti se nacházejí také kousek od Blanenska. Namátkou například okolí Tišnova. „Tam se rád toulám. Je to kout, kde nejsou davy turistů. Výlety v okolí řeky Svratky a Loučky jsou nádherné,“ popisuje tento kraj.

Další Kolářovou oblíbenou lokalitou jsou místa v příhraničí oblasti se Slovenskem. Javorníky a Bílé Karpaty. „Jsou tam už dnes opuštěné samoty a úžasná místa, kde se pohybuje minimum lidí. Navíc to není nijak daleko. Proč si vybírat turisticky profláknuté destinace, listovat zahraničními katalogy, když kus nádherné přírody máme doma téměř za dveřmi,“ uzavírá turista z Blanska.