Je sobotní dopoledne a rybník Budkovan je už celý vypuštěný. Trocha vody zbyla už jen u výpusti rybníka a v ní se mrskají stovky ryb. Skupina dvanácti rybářů tak bere do rukou síť a vydává se na bahnité dno rybníka. Sítí totiž musí nahnat ryby do výpusti. „Táhněte síť pomalu, plynule a nezastavujte se!" volá na ně ze břehu porybný Josef Kocman.

Práce se zdařila a ryby už plní strouhu pod hrází rybníka. Odtud je už rybáři vybírají podběráky a třídí do kádí podle druhu. „Vytřídit je musíme, abychom věděli kolik kterého sortimentu je. Letos jsme tady měli kapry, líny, amury i tolstolobiky. Odhadem jsme dnes vylovili asi sto metráků ryb," povídá Kocman.

Za pár desítek minut už rybáři vytříděné ryby z kádí nakládají na vlečku nákladního auta. „Ryby teď vypustíme do Olšovce, kde přečkají ještě jednu sezónu a ještě trochu narostou. Olšovec vylovíme na podzim a ryby už pak půjdou na trh," vysvětluje Kocman.

I dnes ale mají lidé možnost si při přelovu ryb nějakou koupit. Velký zájem ale dnes o ryby není. „Nabízeli jsme kapra i tolstolobika, ale teď na jaře po rybách poptávka moc není. Lepší je to na podzim," říká rybář.

Přesto ale několik milovníků rybího masa přišlo. „Jezdíme sem na všechny výlovy. Dneska jsme koupili kapra, který má pět kilo čtyřicet," říká pan Nezval, který přijel z Adamova.