Někdo pro kapra na štědrovečerní stůl nebo pro něco na zub, další jen tak na výlet s přáteli. „Než si pro toho kapra dojdu na hráz a zpět k autu, asi mi upadnou nohy," hudrá na ženu starší muž s igelitkou. Zaparkovat se mu totiž podařilo až pořádný kus od rybníka a ke kádím se pěkně projde.

Cestu na hráz lemují stánky s rozličným zbožím. Od oblečení, hraček až třeba po brousky na nože. „Já už tady na výlovu několikrát byl. Před lety. Ale to tady nebylo zdaleka tolik lidí a hlavně stánků s oblečením jako teď. To jde mimo mě, maximálně si dám svařák. Já si přijel pro ryby a ochutnám také nějakou rybí specialitu," říká na břehu vypuštěného Olšovce Viktor Zerhau z Moravských Málkovic.

Domů si nakonec veze tři ryby. „Koupili jsme tři kapry. Mají asi po třech a půl kilech. Ryby jsou pro nás i pro sousedku. Hned je sníme. Čerstvá ryba je lepší než ta z mrazáku. Dneska je krásně. Udělali jsme si fajn výlet s rodinou. Vyšlo to pěkně," usmívá se muž.

O kus dál na hrázi kmitají v lovišti zablácení rybáři. Čeká je perná směna. V kádích se mrskají kapři, tolstolobici a amuři. Na prodej jsou také candáti, líni a okouni. „Zatím jsme zatáhli sítě dvakrát a vylovili asi padesát metráků ryb. Vypadají moc pěkně. Jsou zdravé a dobře rostlé. Z candátů mám radost. Ti se nepovedou každý rok," říká šéf výlovu Josef Kocman.

Dodává, že rybářům pomohl i ranní mrazík. „Ryby jsou pak klidnější, drží se u dna a moc se nehýbou. Ale po poledni jak do hladiny už bije slunce tak začínají rejdit. Vylovili jsme také asi patnáctikilového sumce albína, kterého si lidé prohlédnou v bazénu na hrázi. Po výlovu ho pustíme zpátky do rybníka. V bazénu plave i několik velkých kaprů," vysvětluje Kocman. U výlovu Olšovce je už po jednačtyřicáté. Z toho čtyřiadvacet let tamní partě rybářů velí.

Část kaprů si z Jedovnic odvezli také blanenští rybáři, kteří je nasadí do některého ze svých sportovních revírů. Další ryby Jedovničtí nechají na vánoční prodej. S igelitovou taškou spěchal ke kádím v sobotu po obědě také Jan Řezníček z Brna. „V Jedovnicích mám bratra. Přijeli jsme za ním na návštěvu. Na výlovu jsme tady byli už loni a moc se nám líbil, tak jsme tu zase. Chtěli bychom si koupit pár okounů nebo candáta. Ti mají výtečné maso, tak snad ještě budou nějací na prodej," má obavy muž.

Za kilo kapra zaplatili labužníci pětaosmdesát korun. Kilo amura stálo ještě o pět korun víc. To candát byl o dost dražší. „Chtěl jsem vyzkoušet jinou rybu než kapra. Tolstolobik je moc tučný a amur chutná skoro stejně jako kapr. Candát byl sice dost drahý, ale to mi nevadí. Má prý lahodné maso, málo kostí a já ho ještě nejedl. Upečeme si ho se ženou na slavnostní nedělní oběd," řekl Vladimír Bílý z Adamova. Kdo si nestihl koupit rybu v sobotu, měl možnost další den. Výlov Olšovce totiž pokračoval i v neděli.