„Jarní přelov Budkovanu je tradiční akcí. Ryby odtud převážíme do Olšovce, který je od podzimního výlovu prázdný. Trochu tam ještě dorostou do dalšího výlovu. V Olšovci už je ale nekrmíme, živí se přirozenou potravou z rybníka," popsal Leoš Blažek ze společnosti Olšovec.

Obvykle jarní přelov jedovničtí rybáři směrují na předvelikonoční období. „Letos jsou ale Velikonoce dost pozdě. Navíc už je hodně teplo. Čím je tepleji, tím je převoz pro ryby náročnější. Chceme, aby transport přečkaly bez úhony, proto přelov pořádáme už nyní," vysvětlil dále Blažek. Ten doufá, že o víkendu se trochu ochladí, což by bylo pro ryby příznivější.

Živé ryby přímo pod rybníkem budou moct lidé koupit v sobotu v době od devíti hodin ráno do jedné odpoledne. „Zájemci si ukážou na rybu, která se jim líbí, a tu si můžou hned odnést. V nabídce budou kapři, amuři, líni, štiky, candáti, okouni, možná i nějaký sumec," doplnil Blažek.

Dostane se podle něj určitě na každého. Podstatně větší zájem o ryby bývá na podzim při výlovu Olšovce. „Chceme ale lidem v regionu nabídnout rybu i na jaře, proto přelov Budkovanu spojujeme i s prodejem," dodal Blažek.