„V prvním kole jsem chytil pět kaprů, ve druhém jednoho. Všechno na kukuřici. Vytáhl jsem i malou štiku. Před třemi lety mi tady na těsto skočila větší. Měla přes osmdesát centimetrů a asi čtyři kila,“ usmíval se po vyhlášení výsledků úspěšný lovec.

Memoriál Lubomíra Dáni
- 7. ročník
- Celkové pořadí: 1. Zdeněk Unzeitig 366 bodů, 2. Petr Matyáš 329 bodů, 3. Miroslav Hrubý 166 bodů.
- Největší ryba: Zdeněk Unzeitig (kapr 55 cm).
- Nejlepší zásah: Aleš Fojt 15 bodů.
- Vítězové: 2013 Zdeněk Unzeitig, 2014 Zdeněk Růžička, 2015 Miroslav Hrubý, 2016 Luboš Rytíř, 2017 Zdeněk Unzeitig, 2018 Stanislav Raušer ml.

Unzeitig zároveň vytáhl na břeh i největší rybu závodů. Kapra padesát pět centimetrů. Druhý skončil Petr Matyáš před Miroslavem Hrubým. „Já léta chytám na vařená kolínka. Na tuto nástrahu už moc rybářů neloví, ale stále funguje. V prvním kole mi zabrali dva kapři. Ve druhém už jen bílá ryba. Ale i tak jsem spokojený. U vody bylo s přáteli fajn,“ řekl Hrubý.

Memoriál pořádali adamovští rybáři už posedmé jako vzpomínku na předčasně zesnulého kamaráda. O putovní pohár soutěžilo třináct rybářů. „Závod byl rozdělený na dvě dvouhodinová kola a lovilo se metodou chyť a pusť. Rybáři si vylosovali pro každé kolo jiné místo, aby to bylo fér a šanci na záběry měli všichni. Za ulovenou rybu do devatenácti centimetrů se počítal bod. Kromě ouklejí. Ty se nepočítaly vůbec. U větších ryb si pak za každý centimetr délky závodník započítal jeden bod,“ uvedl rozhodčí memoriálu Jiří Neuman.

Někteří ze závodníků sice kapra nevytáhli, ale radovali se z každého úlovku. „Poslední dva roky jsem tady byl bez ryby. Dnes jsem vytáhl alespoň pěknou červenku. Tak jsem spokojený,“ hlásil jeden z rybářů Aleš Fojt.

Ten si ale spravil chuť v doprovodné soutěži házení zátěže prutem na terč, kterou s patnácti body vyhrál. Akci zakončilo přátelské posezení u ohně s kotlíkovým gulášem a pivem.