Autory projektu jsou manželé Peter a Birgit Kainzovi. „Oslovili nás prostřednictvím našich partnerských obcí v Rakousku. Projekt spočívá ve vyjádření přátelství ztvárněním slova human, což anglicky znamená lidský. Projekt spolufinancuje Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj," vysvětlil starosta Rudice Roman Šebela.

V rakouském Loosdorfu se tak tři metry vysoká počáteční písmena slova zanořují do zámeckého jezírka. „V Rudici se z jezírka Bílá nad Šístým vynořuje zbytek slova," popsal starosta Rudice s tím, že zarostlé a zanedbané místo u jezírka Bílá se změnilo v příjemné přírodní prostředí s mezinárodním významem. První část slova už autoři díla za účasti Rudických slavnostně odhalili v sobotu pětadvacátého května v Loosdorfu.

Druhou část tak v sobotu odhalí autoři projektu v Rudici. „Rakouští partneři přijedou zase k nám. Akce začne ve dvě hodiny odpoledne. Potom se přesuneme na výletiště Pod lípou, kde bude kulturní program. Vystoupí dechový soubor z Loosdorfu, folklorní taneční soubor Rudická mládež a například cimbálovka Ječmínek," dodal Šebela.