Další ročník chystají rudičtí sokolové na sobotu desátého října. „Loni jsme zaznamenali rekordní účast. Do terénu vyrazilo přes čtyři sta šedesát lidí. To je pěkné číslo. Většinou chodí něco mezi dvě stě a tři sta lidmi. Hodně však záleží na počasí," řekl za pořadatele akce Jaroslav Weiter.

Na výletníky budou druhou říjnovou sobotu čekat čtyři různě dlouhé trasy. Pět, patnáct, pětadvacet a královský, pětatřicet kilometrů dlouhý okruh. Start i cíl tradičního pochodu jsou na fotbalovém hřišti v Rudici. „Na pochod můžou lidé vyrazit od půl osmé ráno do půl desáté," upřesnil Weiter.

Startovné je třicet korun pro dospělé a deset pro děti. Za výšlap po nejdelší trase zaplatí turisté pětatřicet korun. V terénu je pak čekají dvě kontroly s občerstvením. „Pětatřicet kilometrů je už výlet na celý den. Ale vede přes řadu zajímavých míst. Větrný mlýn Větřák, Rudické propadání, Křtiny s barokním chrámem. Po cestě je také bývalý lichtenštejnský zámeček poblíž Bukovinky a Bystřec. Tam si lidé zase prohlédnou odkryté zbytky středověké osady," poznamenal turista z Rudice.

Pořadatelé odmění nejmladší, nejstarší a nejvzdálenější účastníky. „Už jsme tady měli malá batolata, která nesli rodiče v nosičkách, i osmdesátníky. A také cizince. Vzpomínám si třeba na jednoho Kanaďana, který tady měl přítelkyni," usmál se Weiter.