Klíčovým projektem v roce 2024 bude první etapa modernizace místní nemocnice. Tato fáze zahrnuje vybudování urgentního příjmu a rotační lůžkové jednotky, do které město investuje 40 milionů korun.

Další významnou investicí bude obnova rekreační oblasti Palava, kam město směřuje 25 milionů korun. Stejná částka bude věnována i na rekonstrukci budovy městského úřadu na náměstí Republiky. Novinky plánuje i Dělnický dům, který se dočká nové elektroinstalace a vzduchotechniky za 17 milionů korun.

Nová Červenka v Boskovicích? Vítězný návrh architektonické soutěže na sportovní areál představí město v lednu.
Nová Červenka v Boskovicích: vítězný návrh sportoviště představí město v lednu

Opomenuta nezůstane ani oblast sportu. Přestavbou i přístavbou projdou fotbalové kabiny na hřišti v Údolní ulici, které město podpoří částkou 15 milionů korun. Základní škola Salmova zase získá nové učebny díky sedmimilionové investici města a desetimilionové dotaci.

Starosta Jiří Crha zároveň ale zdůraznil, že rozpočet na investice může během roku narůstat. „Zvláště u projektu nového krytého bazénu, pro který jsou nyní vyčleněny prostředky ve výši 15 milionů korun. Jakmile bude jasno ohledně termínů realizace, do rozpočtu zapojíme další prostředky, které nyní nejsou jeho součástí,“ vysvětlil Crha. Stavba bazénu bude financována z více zdrojů, včetně možných dotací a přebytku z minulého roku.

Příjmy i výdaje budou v následujícím roce 737 milionů korun. Město bude tedy pracovat s vyrovnaným rozpočtem.

NEUNIKLO VÁM? Předvánoční protest: Necpěte se kapříky, zkuste čerstvé hafíky, znělo Brnem

Zdroj: Deník/Terezie Heinz