Po více než hodinovém zpožděním jsme se nakonec dočkali. Pořadatelé zalepili všechny díry v nafukovacím bazénku, nanosili do něj hrnce rozpuštěné čokolády a zápasy mohly začít. Na akci Morální čokobahno v jedovnickém autokempu Olšovec se v sobotu přihlásila bezmála dvacítka bojovníků. Přihlížejících však bylo několikanásobně víc. A bylo se na co dívat. V zápalu boje z těl závodníků klouzaly ruce soupeřů a občas i kusy oblečení. Vše ale nakonec skryla hustá čokoláda.

„A tento zápas vyhrála jednoznačně Černá Mamba!“ volá nad ringem nadšeně moderátor. Zápas sice musel přerušit. To, aby si vítězka mohla upravit oděv, který odhalil i spodní prádlo. Soupeřku ale vytlačila z bazénku celkem třikrát. „No, klouzalo to hodně, ale myslím si, že pointa tohoto zápasu není zvítězit, ale pobavit sebe i diváky,“ komentuje po utkání Černá Mamba.

Bojovat je prý zvyklá. Každý týden chodí trénovat box, v čokoládovém ringu se proto nezalekla ani utkání s mužským soupeřem. „Ještě se neumývám. Klidně se utkám i s mužem, i když asi nemám šanci vyhrát. Ale o tom to není, bude to další zkušenost,“ těší se dívka.

Zatím, co s ní povídám, diváci fandí prvnímu žensko-mužskému zápasu. Martin, i když do ringu vstoupil se šátkem přes oči, položil Báru na záda se skórem 3:0. Přesto však porota z lidu jednoznačně odhlasovala vítězství dívce. „Hodnotí se totiž i, řekněme, umělecký dojem. Body navíc můžou zápasníci dostat třeba i za to, když soupeři stáhnou plavky,“ vysvětluje moderátor.

Dalším zápasům o míč, meloun i utkání dvou dívek proti jednomu muži fandili diváci postávající kolem bazénku. A když si nedali pozor, odnesli si zbytky čokolády sebou i domů. Voněla a stříkala daleko. „Podívej, Amálka má čokoládu v uchu,“ chytá svého buldočka jedna z přihlížejících dívek. Do ucha se mi sice čokoláda nedostala, sukni jsem ale doma musela hodit do pračky. Však taky čokolády na vaření na zápas padly čtyři pytle. „Akce je takový happening. Naším cílem je hlavně pobavit diváky a vlastně i sebe,“ říká za organizátory z občanského sdružení Napříč.cz Zdeněk Filipec. Stydět se podle něj zápasníci nemusí. „Víte, ona čokoláda je hodně milostivá. Sotva se do ní bojovníci ponoří, hned všechno skryje,“ dodává.