Neshody v boskovické místní organizaci hnutí ANO 2011 začaly už před volbami. Začátkem loňského června byl jako lídr boskovické kandidátky ANO 2011 do komunálních voleb zvolen spoluzakladatel tamní místní organizace Vladimír Jakubec. Nakonec však jeho jméno na kandidátce vůbec nebylo. V srpnu jej totiž pražské předsednictvo hnutí ze svých řad vyloučilo.

Důvodem byly především spory s Luďkem Řehořem, který Jakubce nakonec vystřídal na pozici lídra. „Pan Jakubec měl za úkol předložit nám kandidátní listinu, kterou většina členské základny odsouhlasí. Jenže tu naopak většina zamítla, což o něčem vypovídá. Nesplnil to, co měl. Nelíbilo se mi také, jak zdržoval přijímání nových členů v Praze," vysvětlil tehdy Řehoř.

Jakubec se však rozhodl se proti svému vyloučení bránit. „Rozporoval jsem toto rozhodnutí v Praze u rozhodčích a smírčích komisí. Dodali jsme spoustu dokumentů, které dokazují, jakou práci jsme tu za dva roky mého působení odvedli," řekl Jakubec.

Obvinění je podle něj vykonstruované. „V hnutí se totiž vytvářejí klientelistické vazby. Členy hnutí se stala spousta nových lidí, kterým takovýto přístup nevadí, a chybí kontrola členské schůze. Pan Řehoř mě pomluvil, uvedl nepravdivé skutečnosti a já nyní čekám na to, jak rozhodnou komise. To by mělo být známo do konce února. Potom se rozhodnu, jak budu dále postupovat. Chci totiž očistit svoje jméno v politické i v osobní rovině," dodal Jakubec.

Pro boskovickou místní organizaci ANO 2011 je ale podle Luďka Řehoře záležitost už uzavřená. „Proto už nemá ani smysl, abych se k ní nějak dál vyjadřoval," řekl Řehoř.

Vnitrostranickou rozepři řešila v souvislosti s komunálními volbami i letovická ČSSD. Staronový letovický místostarosta Jiří Palbuchta se totiž postavil proti přijatému usnesení členů letovické organizace ČSSD, jíž je členem. Usnesení se týkalo obsazení postů ve vedení města po volbách. Palbuchta na ustavující schůzi zastupitelstva nezvedl ruku pro předsedkyni letovické ČSSD Danielu Ottovou, navrženou stranou na post starostky, a hlasoval pro Vladimíra Stejskala, který kandidoval za ODS. „Proti straně nic nemám, proti paní Ottové také nic nemám a ctím všechny cíle, které si ČSSD před volbami vytyčila. Na to, že nesouhlasím s navrženou koalicí tak, jak byla před ustavující schůzí sestavená, a že tuto koalici nepodpořím, jsem však paní Ottovou předem upozornil. Navíc si myslím, že na to, jak dopadly pro ČSSD v Letovicích volby, jsou posty místostarosty a jednoho radního velkým úspěchem," řekl Palbuchta. Podle něj si po ustavující schůzi letovičtí sociální demokraté věci vyříkali. „Fungujeme normálně dál," doplnil místostarosta.

I když to krátce po volbě starosty a místostarosty v letovické ČSSD hodně vřelo, je to už i podle její předsedkyně pryč. „Členská schůze situaci projednala, probrali jsme si naše postoje, ale nebylo přijato žádné usnesení. Nyní už je to za námi," řekla Ottová.