„Z rozhledny jsem nic neviděl, jen kolem mě poletoval sníh. Ale bylo to hezké, myslíme si, že je to dobrá akce na konec roku," dělí se o dojmy Jiří Baštář, který přijel s manželkou a s dětmi z Olomučan. „Že je rozhledna otevřená, jsme zjistili náhodou na internetu. Udělali jsme si hezkou vycházku a výlet, i přes nepřízeň počasí se nám zde moc líbilo," dodává jeho manželka Hana.

Pavel Kovařík chodí k rozhledně na Silvestra každý rok. „Sejdeme se zde se známými, dáme si slivovici a svařené víno. Pak pokračujeme v oslavách až do večera," prozrazuje muž, který s kamarády právě míří od rozhledny.

Občerstvení na rozhledně připravili členové občanského sdružení Veselická kaplička. V nabídce byla zelňačka, svařené víno i čaj. „Je to pro nás už tradiční trávení Silvestra. Pro mě setkáním na rozhledně dnešní oslavy končí, protože jdu do práce na noční směnu," říká členka sdružení Jaroslava Součková.

Další z členů sdružení, vavřinecký starosta Miloslav Novotný, si žádný rok nenechá ujít výstup na rozhlednu. „To se musí, za každého počasí. Zažili jsme tady na Silvestra už hromady sněhu, mráz, mlhu, krásnou viditelnost," vyjmenovává starosta. Podle něj se skoro každý rok uskuteční nějaké nečekané překvapení. „Letos kamarádi ze Sloupu a z Vavřince přišli s basou a se dvěma kytarami a přímo na vyhlídkovém ochozu vyhrávali. Minule nám sem zase přišla Sněhurka a sedm trpaslíků," směje se. Z otevření rozhledny v poslední den roku se stala už tradiční akce. „Hodně se zde setkávají přátelé a rodiny. Pro mnohé už je to pevná součást oslav konce roku," dodává Novotný.