„Z rozpočtu jsme na opravu silnic v obou ulicích vyčlenili jeden milion a osm set tisíc korun,“ upřesnil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek. Podle něj budou práce spočívat především v odtěžení narušeného asfaltu a také části podkladních vrstev. Bude také třeba opravit a vyměnit obrubníky.
Nyní radní vyhlásili výběrové řízení na firmu, která práce provede.

„Pokud by došlo k nenadálému výpadku finančních prostředků v příjmech městského rozpočtu, tak bychom práce ještě pozdrželi,“ dodal Dohnálek.

Opravy silnic v obou ulicích totiž radní plánují zaplatit z městského rozpočtu. Zda jim na opravy peníze vyjdou, nebo ne, budou vědět na konci prázdnin. „Do června můžou podnikatelé odevzdávat daňová přiznání. Pak budeme znát skutečný stav rozpočtu a tedy i to, jestli je možné uvolnit téměř dva miliony korun,“ dodal referent pro styk s veřejností Jaroslav Parma.

O opravě silnic v dané lokalitě se jedná už několik let. „Už před třemi roky jsme mohli mít novou silnici, ale obrubníky jsme si měli nechat opravit a nahradit na vlastní náklady,“ upřesnil Josef Hlaváček, který bydlí v ulici Na Horce. Podle něj s tímto návrhem nikdo ze sousedů nesouhlasil.

Oprava silnice na ulici Na Horce vychází na jeden milion korun. Nejhorší úsek je při vjezdu do ulice, který připomíná spíše tankodrom než silnici. „Dvacet let na ni nikdo nesáhl a v současné době je to spíš polní cesta než silnice,“ míní Hlaváček.