Rodiny s dětmi čekají další výhody. Radní Jihomoravského kraje vydali v prosinci nový katalog slev pro majitele takzvaných rodinných pasů. Příslušníci rodin, a to i neúplných, mohou s těmito kartami čerpat nejrůznější slevy. Blanenský okres nabízí v těchto dnech hned několik možností, kam pro slevy vyrazit.

„Nový katalog obsahuje řadu padesátiprocentních slev. Ty platí v daném zařízení vždy jeden nebo dva dny. Jsou ale rovnoměrně rozmístěny v kalendáři, takže si jich mohou držitelé pasů užívat až do března,“ vysvětlila přednosti nového katalogu slev krajská radní Marie Cacková.
Kromě speciálních akcí mají však držitelé Rodinných pasů na mnoho dalších slev nárok po celý rok. Mohou tak ušetřit rodinný rozpočet při návštěvě kulturních akcí, při nákupech nebo třeba při sportovním vyžití.

Na Blanensku nabízejí úlevy ze vstupného například zimní stadiony a městské lázně v Boskovicích a v Blansku nebo ski areál v Olešnici.
„Rodinné pasy jsme začali přijímat letos poprvé. Vztahovala se k nim padesátiprocentní sleva na body na vlek. Zatím tuto nabídku využilo asi třicet rodin,“ přiblížil čerstvé zkušenosti s kartami majitel olešnického areálu Lubomír Rek.

S katalogem aktuálních slev dostali všichni registrovaní držitelé pasů také nový časopis Rodinka, který zřizovatel projektu, Jihomoravský kraj, začal loni v prosinci vydávat.

„V našem čtvrtletníku se rodiny mohou dočíst o námi pořádaných akcích, jsou tam tipy na výlety, recepty, články pro děti a podobně,“ uvedla Cacková.
Projekt rodinných pasů v současné době sdružuje na sedmnáct tisíc rodin s dětmi celkem ve třech krajích.