To, že by v Mateřské škole v Bílkově ulici v Boskovicích neměla být od příštího školního roku žádná třída s logopedickou péčí, se nelíbí některým rodičům. Asi sto devadesát se jich proto podepsalo pod petici, v níž protestují proti tomu, aby od září byly logopedické třídy pouze v Mateřské škole v Lidické ulici.

Nynější situace je taková, že je jedna logopedická třída v Mateřské škole Bílkova a druhá v Mateřské škole Lidická. Od září mají být dvě tyto třídy pouze ve školce v Lidické ulici. V logopedické třídě může být maximálně čtrnáct dětí. „Školku Lidická jsme pro logopedické třídy vybrali proto, že jsou tam dvě místnosti ještě po jeslích, které po úpravách budou vhodné právě pro děti s vadami řeči. Z nynější logopedické třídy v Bílkově ulici bude moci vzniknout běžná třída pro pětadvacet dětí,“ vysvětlila místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Podle iniciátorky petice Věry Charvátové však nikdo z rodičů, kteří mají děti ve specializované třídě v Bílkově ulici, nebude svoje ratolesti vodit přes celé město až do školky v Lidické. „Je to hodně daleko. Děti jsou tady zvyklé na kolektiv, na prostředí, na učitelky. Navíc hned vedle mateřské školy je základní škola, do které pak děti z této části města stejně budou chodit,“ popsala Věra Charvátová.

Podle Charvátové je třída s logopedickou péči pro děti s vadami řeči ideální. „Ne každému vyhovuje docházet k logopedovi. Například moje dcera je stydlivá, než se rozkouká, uběhne stanovená hodina a jdeme domů,“ míní.

Za logopedickou třídu chce bojovat i ředitelka školky v Bílkově ulici Dagmar Nečasová. „Jsem proti tomu, aby třída byla zrušena. Naopak navrhuji, aby tady z jedné velké místnosti vznikly dvě logopedické třídy. Dětí s vadami řeči přibývá a ze strany rodičů je o logopedickou péči ve školce zájem. Děti tam totiž udělají velké pokroky,“ řekla. Nečasová je pro to, aby dvě logopedické třídy byly také ve školce v Lidické ulici.

Zástupci města se rozhodli vše rodičům i učitelům vysvětlit na schůzce, která se bude konat ve středu třináctého února od půl čtvrté odpoledne v zasedací místnosti boskovické radnice. Podle Jaromíry Vítkové chce město na svém plánu trvat. „Jako zřizovatel nemáme povinnost zřizovat logopedickou třídu v každé školce ve městě,“ dodala. Věra Charvátová však doufá, že město rodiče vyslyší. „Věříme, že třída zrušena nebude. Nechceme si připustit, že by to nevyšlo,“ dodala.