Pokud vezli s sebou i děti, pak jim cestu zpříjemnily omalovánky a kvíz s pravidly silničního provozu. „Tuto akci děláme přes léto pravidelně každý rok. V Ráječku, kde byla první zastávka, jsme ve středu zkontrolovali asi tři desítky řidičů,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Hned třetímu řidiči však policisté naměřili 0,2 promile alkoholu a jeho přestupek oznámili správnímu orgánu. „Já bych se před jízdou alkoholu nenapil. Podle mě je nulová hranice alkoholu za volantem správná. Neposouval bych ji. To by pilo ještě více řidičů a pak se vymlouvali na jedno pivo,“ řekl jeden z kontrolovaných řidičů Jiří Falta z Rájce-Jestřebí.

Podobného názoru je i krajský koordinátor BESIPu Pavel Čížek. „Alkohol působí na každého různě. Někdo nemůže řídit po jednom pivě a někdo jede po třech dvanáctkách jako nic. Alkohol má každopádně špatný vliv na řidičovy reakce. Statistiky tragických nehod, za kterými stál alkohol, to jasně dokazují. Jsem rád, že u nás platí nula za volantem. Je to správné,“ myslí si Čížek.

V akci budou policisté se zástupci BESIPU a Svazu pivovarů a sladoven pokračovat i v příštích dnech. Hlídky se přesunou do Brna, Ivančic a Břeclavi.