Redakci Blanenského deníku Rovnost na událost upozornil řidič Vladimír Vaněk. „Krátce před desátou hodinou ráno jsem jako obvykle čekal, až projede vlak a závory se zdvihnou. To však udělala jen jedna, druhá zůstala dole. Ani červená světla blikat nepřestala," přiblížil řidič z povolání.

Stejně jako mnoho dalších řidičů tak čekal, co bude následovat. „Asi po dvaceti minutách Blanskem projížděl další vlak. Jakmile zastávku minul, zařízení začalo normálně fungovat. Teprve poté jsme se konečně hnuli z místa," řekl Vaněk.

Železničáři nezvednutí závory označili za nouzový stav. „Přišli jsme na něj díky rozboru archivu shromážděných dat. Poté už zařízení fungovalo správně a závada se naštěstí neopakovala. Budeme jej však samozřejmě i nadále sledovat a pokusíme se další podobné závadě předejít," přislíbil Marek Illiaš ze Správy železniční dopravní cesty.

Řidiči však už prý podobnou situaci zaznamenali několikrát. „Na místě jsem o tom mluvil s dělníky, kteří tudy vozí beton, a ti už si na to prý dokonce zvykají," usmál se Vaněk.

Ani mluvčí Dopravní inspekce Martin Drápal však o podobné nesnázi v Blansku dosud neslyšel. „Ihned jsme pověřili naše brněnské kolegy, aby celou záležitost prošetřili. Ideální je, když se o podobné události dozvíme hned," reagoval Drápal.