Od prvního března řidiči neprojedou Těchovskou ulicí, a to v úseku od křižovatky s ulicí Antonína Dvořáka po odbočku na Masarykovu ulici. „Práce jsme začali výměnou kanalizačního potrubí a pokračovat budeme přípojkami k domům. Pak přijde na řadu vodovod," přiblížil na místě jeden z pracovníků firmy.

Hlavním problémem tam byl špatný stav silnice. „Když jsme museli řešit opravu, necháme udělat nově kanalizaci a vodovod. Domluvili jsme se také s E.ONem na výměně vedení veřejného osvětlení v zemi," popsal vedoucí odboru komunální údržby blanenské radnice Petr Rizner. Po stranách ulice navíc vzniknou zálivy pro parkování.

Těchovskou ulicí nepůjde projet do konce června. Práce budou stát celkem přes pět milionů korun, z toho téměř dva miliony zaplatí Svazek vodovodů a kanalizací a necelé tři miliony tři sta tisíc korun Blansko.

Úplná uzavírka od tohoto úterý až do třicátého července platí také pro ulice Karla Hynka Máchy, Sladkovského a ulici Úvoz. „I tam se opravuje vodovod, kanalizace a povrch silnice. Na ulicích Úvoz a Karla Hynka Máchy se již kope. Na Sladkovského dojde jen k pár zásahům, ale už je také zavřená," doplnil Rizner.

close Opravy a uzavírky silnic na Blanensku. zoom_in

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE

Rostislava Buše, který bydlí na rohu ulic Karla Hynka Máchy a Boženy Němcové, práce nijak neomezují. „Ani nevím, co se tu má dělat. Vyjet autem zatím můžu. A co je potřeba, ať se udělá," souhlasil.

Společná investice Svazku vodovodů a kanalizací a města v této oblasti si vyžádá přes pět milionů čtyři sta tisíc korun. „Město zaplatí nové povrchy silnic ve výši asi dva miliony šest set tisíc korun," uvedl blanenský místostarosta Jiří Crha.

Další uzavírky pak budou souviset s výměnou plynovodu. „Řidiči mezi čtvrtým a patnáctým dubnem neprojedou částí ulice Sloupečník," sdělil mluvčí společnosti RWE Pavel Zajíc. Půjde o dvousetmetrový úsek od křižovatky s Bezručovou ulicí podél stavebnin, společnosti Zenit a pěstitelské pálenice po konec řadových garáží. Objízdná trasa povede ulicemi Zborovecká, Pekařská a Sloupečník.

Jízda na semafory

Čtyři ulice, a to Zborovecká, Pražská, Bezručova a ulice Na Řadech, budou kvůli výměně stávajících plynovodů postupně v době od patnáctého března do konce srpna průjezdné kyvadlově. „Dělníci tam budou pracovat převážně mimo vozovku, k omezení proto dojde vždy jen v určitých úsecích. Na Zborovecké ulici budou provoz řídit semafory," upřesnil Rizner.

Plynaři mají letos v Blansku naplánované celkem čtyři stavby. „Řádově za desítky milionů korun," doplnil Zajíc. Přestože rozpočtu města se výměna plynovodu netýká, radnice už jedná o opravách chodníků. „Společnost musí dát do pořádku chodníky dotčené stavbou. Nyní je v jednání, že bychom na ně firmě dali nový materiál," doplnil místostarosta Crha.

Po dobu rekonstrukce se Blanenští musí připravit na omezení parkování podél silnice nebo na to, že bude potřeba o kousek přesunout autobusovou zastávku.