Podle něj je trubka nebezpečná hlavně pro řidiče velkých a vysokých aut, náklaďáků, avií a autobusů, kteří o ní neví. „Když jede po silnici řidič, který to tady nezná, může být při projíždění kolem stromu s trubkou v ohrožení. Pokud jede v protisměru nějaké větší auto, musím před stromem vždycky přibrzdit, jinak bychom se tam nevyhnuli,“ vysvětlil řidič autobusu.

Trubka trčící nad silnicí může být nebezpečná hlavně v zimě, kdy se řidičům na zledovatělé vozovce špatně brzdí. Potíže však může způsobovat také v jiných ročních obdobích, když stromy obrostou listím a trubka je v zeleni špatně vidět.

Jiří Antl problém ale nevidí jenom v trčící trubce. „Nebezpečný je celý strom, který je nahnutý nad vozovku. Třeba by pomohlo, kdyby v místě byla aspoň značka zúžená silnice,“ navrhl řešení řidič.

Řidiči na Blanensku obecně nejsou se stavem silnice vedoucí ze Senetářova do Lipovce kolem Kojálu spokojeni. Vadí jim hlavně to, že je cesta úzká, bez označení krajnic i středu. Své o tom ví Vladimír Šebela ze Senetářova, který po silnici pravidelně převáží ve své avii tažné koně do práce v lese. „Silnice je tam opravdu úzká. Navíc na ní chybí dopravní značení. Když jede do protisměru nějaké větší auto, tak se spolu hodně těžko vyhýbáme,“ potvrzuje Šebela.

Kdy přestane problematická trubka řidiče na Blanensku ohrožovat, nikdo neví. Problémem se zatím nezabýval šéf blanenských silničářů Miloš Bažant. „O tom, že by ze stromu na silnici ze Senetářova do Lipovce trčela nějaká trubka, jsem ještě neslyšel. Asi to není zase takový problém, protože by si jí určitě všimli naši pracovníci, kteří stav silnic pravidelně kontrolují,“ uvedl Bažant.