Od úterý je částečně uzavřena státní silnice I/43 u Sebranic. Kvůli stavbě závodu společnosti Alps je silnice neprůjezdná ve směru od Brna do Svitav.

„Řidiči jedoucí od Brna musí úsek objet přes Svitávku, Míchov, Podolí a vyjedou na kruhovém objezdu u Letovic. V opačném směru je jednosměrný provoz po silnici zachován,“ sdělila tisková mluvčí blanenských policistů Iva Šebková. Objížďka u Sebranic je plánovaná do devátého září.
Na trase z Boskovic do Valchova a Žďárné budou muset řidiči jet až o devatenáct kilometrů víc než jsou zvyklí.

Během srpna je totiž na této trase čekají celkem čtyři úplné uzavírky. První z nich je plánovaná na tento víkend. Úsek od Žďárné až ke hranicím Jihomoravského bude uzavřen. Mimo provoz budou autobusové zastávky Žďárná škola a horní zastávka. Objížďka povede přes obce Suchý, Benešov, Buková a Protivanov.

V pondělí a úterý se uzavře křižovatka v úseku Ludíkov – Žďárná. Řidiči budou muset jet po trase Žďárná, Suchý, Benešov, Okrouhlá, Vratíkov, Boskovice, Valchov a Ludíkov.

Z Boskovic do Valchova auta neprojedou od příští středy. Až do pátku bude totiž tato silnice úplně uzavřena. I tato objížďka cestu prodlouží o devatenáct kilometrů. Objízdná trasa povede přes Valchov, Žďárnou, Suchý, Benešov, Okrouhlou, Vratíkov a zpět do Boskovic.

Poslední z řady uzavírek je naplánovaná na příští víkend, kdy bude uzavřen úsek z Valchova směrem na křižovatku na Ludíkov. Řidiči budou muset opět jet devatenáctikilometrovou objížďkou.