Ti jí dali krásnější a vlivům počasí odolnější podobu. „Socha se skládá ze tří částí – těla, užšího podstavce a široké základny. Každý díl váží necelou tunu. Proto jsme ani kvůli bezpečnosti nedělali zpětnému instalování velkou propagaci. Sochu budou restaurátoři dávat na její původní místo dvě až tři hodiny. Pomáhat jim budou jeřáby. A příliš mnoho lidí by jim překáželo v práci," uvedl starosta Šebetova Zdeněk Čížek.

Další doplňky sochu ozdobí až na jaře. Vedení obce chce, aby se co nejvěrněji přibližovala své historické podobě. „Bohužel sochu nelze přesně datovat, ale nejspíše pochází z osmnáctého století. Restaurátoři při její opravě vycházeli z dobových pohlednic a obrázků. Z nich také víme, že kolem ní byly například ozdobné sloupy a plot. Ten už jsme si vyhlédli v hobby marketu. Ale necháme to na příští rok, až budou teplejší dny," vysvětlil starosta Šebetova.

Později bude sochu dotvářet také kříž z dubového dřeva, který má rozměry téměř pět a půl krát dva metry. Jelikož ten původní byl již nahnilý, pustil se truhlář Martin Hirt do tvorby jeho věrné kopie. „Nejdříve mi dovezli dubové hranoly, které jsem ohobloval. Z jednoho kusu jsem udělal rameno a z dalšího základnu. Nyní dodělávám ornamenty a pak kříž natřu penetračním nátěrem. Bude to hotové nejpozději do čtrnácti dnů," popsal Hirt. Dodal, že kříži již věnoval asi patnáct hodin času a vzhledem k jeho velikosti na něm pracuje v hasičárně.