Inspektoři objevili problémy v Restauraci na Rybárně. Upozornili na ně prostřednictvím svého portálu Potraviny na pranýři.

„Uzavřena byla pouze část provozovny - prostory kuchyně. Provozovna jakožto celek uzavřena nebyla,“ uvedla inspekce.

Mezi výtky patří špatně skladované jídlo, výrazně zanedbaný úklid, hromadění odpadu či silně znečištěná chladící zařízení.

Jedinečnou sbírku kamélií piplají v Rájci už přes 50 let. Zámecké skleníky otevřou na Valentýna. Na snímku kastelánka Zdeňka Kalová.
VIDEO: Sbírku kamélií piplají v Rájci přes padesát let. Ukáží je na Valentýna

Deník se po kontrole inspektorů snažil kontaktovat provozovatelku letovické restaurace Sabinu Fárníkovou. Ta byla ale v úterý dopoledne údajně mimo provozovnu. Telefon zvedl muž, který se představil jako její otec František Lžičař.

Postup inspektorů ho silně rozladil a bude si na ně stěžovat, v tuto chvíli zvažuje i soudní cestu. Tvrdí, že kuchyň byla před kontrolou již čtrnáct dní mimo provoz.

„Kvůli nemoci tam kuchařka nebyla. Nevařili jsme, hosté chodili jen na pivo a další nápoje. Inspekci jsme na to upozornili, nezajímalo je to. Nafotili to a zveřejnili. Poškodilo nás to. Když kuchyně fungovala, byla za mě v pořádku. Teď jsme ji v posledních týdnech využívali jako skladiště,“ sdělil redakci muž.