Poslední kolaudací prošlo nábřeží ve čtvrtek. Nyní propojuje řeku s centrem města. „Architektka chtěla zapojit řeku do života ve městě. To se podařilo. Zábrany od nové stavby jsme se rozhodli odstranit raději až po oslavách Silvestra. Nyní se lidé dostanou přímo k vodě. V létě budou moct na nábřeží i posedět,“ přiblížil místostarosta Letovic Radek Procházka.

Schody jsou ze žuly. Kromě nábřeží dělníci upravili také část pěší zóny. Tyto práce vyšly na šest a půl milionu korun. „Zahájili jsme tak první etapu rekonstrukce náměstí. Dále postavíme parkoviště se sedmdesáti místy u hasičky. Vymístíme tak auta z náměstí. Počítáme i s úpravou parku, kde vznikne vstup k radnici a nebude tam chybět ani umělý vodní prvek. Jaký, to ještě nevíme,“ popsal, jak má náměstí za několik let vypadat, Procházka.

K nepoznání bude také západní část náměstí. Ta v současnosti vypadá jako jedno velké autobusové nádraží. „Je potřeba soustředit zastávky na jediné místo. Chceme prostor pro lidi, ne pro auta,“ pokračoval místostarosta s tím, že dopravní situace na náměstí je nepřehledná. Řidiče tam překvapují kromě spousty zastávek také složité křižovatky ležící blízko u sebe. V prostoru stojí navíc železniční most či most přes řeku.

Kdy Letovičtí zahájí další etapu úprav, záleží na penězích. „Připravujeme teprve rozpočet,“ podotkl Procházka.