Adamovské vlakové nádraží a nedaleká zastávka se při rozsáhlé rekonstrukci železničniího koridoru mezi Brnem a Blanskem za šest miliard korun mění prakticky před očima. Těžká technika se začátkem ledna pustila naplno do demolice části nádražních budov.

Jeskyně Výpustek nedaleko Křtin na Blanensku nabídne brzy zážitkovou trasu pro turisty. Po lávce se projdou nad bývalým armádním krytem i v jeho okolí. S čelovkami se pak proplazí přírodní chodbou s krápníky.
Bonus pro turisty v jeskyni Výpustek: lávkou nad krytem, po kolenou s čelovkami

Sto let stará nádražní restaurace v Adamově je už téměř celá pryč. Zmizely také koleje, perony a na zastávce také plechové přístřešky. Také okolí svahy mění svůj ráz.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Na moderním nádraží za 834 milionů korun se počítá s bezbariérovým ostrovním nástupištěm, novým kolejištěm, lávkou nad tratí se schodištěm a výtahy, moderní výpravní budovou a parkovištěm pro třicet aut.

„Největší výzvou je nová lávka pro pěší a přístupový chodník. Stavba se musí založit do svahu,“ uvedl na začátku prací za vítěznou stavební firmu projektový manažer Jan Parchanski.