S velkými opravami zástupci městské firmy Služby Blansko počítali už letos. Nejzásadnějším bodem měla být výměna nefunkčního posuvného dna bazénu za nové nerezové. „Měli jsme na ni vyčleněné peníze. Jenže přímo na místě jsme s odborníkem zjistili, že ve špatném stavu je i bazénová vana,“ uvedl jednatel společnosti Jiří Charvát.

Opravy se proto správci bazénu rozhodli odsunout. „Nebylo by ekonomické, kdybychom teď vyměnili jen dno. Pak bychom s ním museli zase hýbat. Uděláme obě věci najednou v příštím roce,“ vysvětlil Charvát. Pro nadcházející letní pauzu je tak v lázních v plánu jen běžná údržba.

Nefunkční posuvné dno trápí návštěvníky z řad dospělých plavců i plaveckých škol. Každá skupina totiž potřebuje jinou hloubku. „Některé děti se do vody bojí, protože nedosáhnou na dno,“ postěžovala si učitelka z lesní školky Sedmikrásek z Babic nad Svitavou Iva Sobotková.

Ilustrační foto
Dráha v Rychtářově? Nový vlastník zatím neví co s ní

Rekonstrukci lázní rozdělí Blanenští do dvou částí. Výměna dna a bazénové vany spadá do té první. Město za ni zaplatí zhruba dvacet milionů korun. V druhé fázi přijde na řadu oprava odpadů, rozvodů vody, elektřiny a nové zateplení budovy.

Druhou část chtějí správci sportoviště uskutečnit v roce 2020. Konečné slovo má ovšem zastupitelstvo. „Nyní vytváříme harmonogram prací. Připravíme ho do konce dubna. Zastupitelé se mu budou věnovat patnáctého května,“ sdělil Charvát. Ocenil by, kdyby zastupitelé a radní rozpis prací schválili závazně, například jako memorandum.

Na to, co rekonstrukce přinese, se už teď těší pravidelný návštěvník krytého bazénu Jiří Mikulášek z Blanska. „Oprava je rozhodně nutná. Neměli by při ní zapomenout na sprchy. Půlka jich je už nová, snad dodělají i druhou část,“ zamyslel se plavec.

Změny v krytých lázních
• Blanenští opravy nově rozdělí do dvou etap.
• V první nechají příští rok vyměnit posuvné dno a bazénovou vanu.
• Náklady jsou zhruba dvacet milionů korun.
• Termín druhé etapy zatím není pevně stanovený.
• Obsahovat má výměnu odpadů, rozvodů vody a elektřiny a zateplení.
• Možné je i rozšíření o nové prvky.