Podle rozpočtu se bude pokračovat také v opravách chodníku v Dvorské ulici v části 1037/9 směrem nahoru k ulicím Dobrovského a Čelakovského. Předláždění se chystá i na Podlesí, lokální vysprávky pak na dalších místech po celém městě.

Práce v Mlýnské ulici pokračují v prostoru od kruhového objezdu směrem od ulice Poříčí k Žalkovského. Stará dlažba bude vyměněna za novou zámkovou. „Dlažba byla v dezolátním stavu, uvolňovala se a často na ní byly prováděny lokální vysprávky,“ doplnil vedoucí odboru správy a rozvoje města Milan Vítek.

Rekonstrukce se dočkají i místní části. „Na popud občanské aktivity plánujeme během letních měsíců předláždit chodník v Dolní Lhotě u památníku. Jedná se o necelých sto metrů,“ upřesnil Vítek.

Opraví i asfaltové komunikace

Pracovníci začali s opravami chodníků už v únoru ve Dvorské ulici, následovala výměna dlažby v ulicích Chelčického a také Erbenova. Hotová je třeba spojnice ulice Nad Žlíbkem a Podlesí, v plánu jsou vysprávky i na dalších místech.

Na Dvorské ulici ještě město naváže na opravu vodovodu a o prázdninách zajistí celoplošnou opravu povrchu, včetně lokálních oprav podkladových vrstev v úseku od Základní školy Dvorská po autobusovou točnu nad přehradou. Dělníci zajišťují vysprávky v dalších úsecích ulice, kde nebude celoplošná oprava povrchu. Pokračovat pak budou ve vysprávkách komunikace vedoucí od rekreační oblasti Palava na Češkovice a dál směrem na Obůrku.

Vysprávek povrchů komunikací se dočká také Písečná, Staré Blansko a všechny místní části. Od začátku roku se už opravily výtluky v lokalitě sídliště Zborovce, komunikace ve směru k centru Blanska i oblast starých bytovek od Podlesí směrem dolů k Masarykově ulici.

Z rozpočtu města bude letos na opravy chodníků uvolněno nejméně 9,7 milionu korun. Na opravy asfaltových komunikací je vyčleněno zhruba 7,2 milionu korun a na opravy účelových komunikací tři miliony korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Komáří invaze a nikotinový absťák. Zdeněk Slouka z Blanska je tisíc mil od moře

Komáří apokalypsa a nikotinový absťák. Zdenda a Kurt jsou tisíc mil od moře. | Video: Se souhlasem Zdeňka Slouky