Ačkoliv zástupci Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje před časem uvažovali, že s rekonstrukcí začnou už letos, řidiči si na ni ještě budou muset počkat. Podle vedoucího blanenských silničářů Miloše Bažanta je důvodem složitější projektová příprava. Zatím není ani vypsáno výběrové řízení na firmu, která bude dělat opravy. „Vypíšeme jej do konce tohoto roku a úpravy tak začnou v příštím roce. Projektovou dokumentaci a stavební povolení už ale máme v rukou. Zároveň bude opravena i kanalizace a přeložky inženýrských sítí. Při stavebních pracích bude Česká ulice úplně uzavřená a objízdná trasa povede přes Rudku, Sulíkov a Křetín," sdělil Bažant.

Letos je podle něj na programu dlouho plánovaná rekonstrukce dvou úseků na silničním tahu z Letovic do Horního Poříčí. „Do konce listopadu bude mezi Horním Poříčím a Prostředním Poříčím, Křetínem a Letovicemi nový povrch vozovky. Jde o úsek v celkové délce šest kilometrů," popsal Bažant.

Lidé si stěžují

Na stav silnice si podle něj lidé neustále stěžují. „Telefonují nám a píší. Nejdříve se zlobili, že jsme vozovku mezi Křetínem a Letovicemi ještě nezačali opravovat. A nyní, když jsme se do toho pustili, jim vadí, že to ještě není hotové," nastínil vedoucí správy a údržby silnic.

Rekonstrukce frekventované ulice Česká bude součástí oprav silnice II/365 z Letovic do Horního Poříčí k hranicím Jihomoravského a Pardubického kraje. Celkem tak silničáři dají do pořádku třináct kilometrů silnice. „V příštím roce opravíme zbylých sedm. Kromě České půjde o průtahy obcemi Horní Poříčí, Prostřední Poříčí a Křetín," řekl Bažant.

Opravy čekají i úsek silnice od letovického železničního podjezdu po konec městské zástavby směrem na Křetín. „Tam budeme opravovat i kanalizaci, " přiblížila mluvčí Jihomoravského kraje Denisa Kapitančiková. Vše bude stát sto sedm milionů korun.

Křetínští se už rekonstrukce nemohou dočkat. „Silnice vypadá katastrofálně. Přeložky inženýrských sítí nebo chodníky, které neleží na pozemcích kraje, budeme muset opravit na vlastní náklady," řekl místostarosta Křetína Bořek Procházka.