Rezervy knihovny pod vedením Přikryla našli při nedávné návštěvě také pracovníci Moravské zemské knihovny v Brně. „Některé věci, na které poukazovali čtenáři a pracovníci Moravské zemské knihovny v Brně, jsme s panem Přikrylem rozebírali. Pak přišel sám s tím, že skládá funkci ředitele knihovny. Bylo to jeho osobní rozhodnutí,“ uvedl starosta Blanska Ivo Polák s tím, že na uvolněné místo vypíše město výběrové řízení.

Přikrylovi však zřejmě nezlomila v čele knihovny vaz zmíněná kritika, ale spíš nehoda, která se stala koncem ledna v Blansku. Nadýchal při ní totiž bezmála dvě promile alkoholu. „V odpoledních hodinách vyjela hlídka k autu, které dostalo smyk na parkovišti. Řidič nikoho nezranil ani nikoho nenaboural. Nadýchal ovšem téměř dvě promile alkoholu. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle zjištění Deníku Rovnost seděl za volantem právě ředitel knihovny.

Přikryl působil také jako blanenský zastupitel za ODS. Této funkce se vzdal ve středu, stejně jako postu předsedy finančního výboru. Složení funkcí, kritiku své práce ani okolnosti nehody nechtěl rozebírat. „Nezlobte se na mě, ale nebudu to komentovat. Mohu jen potvrdit, že k 31. březnu končím jako ředitel Městské knihovny Blansko. A k 22. únoru jsem rezignoval na post blanenského zastupitele. Tečka. Víc se k tomu opravdu nebudu vracet,“ prohlásil.

Mezi známé projekty Městské knihovny Blansko patří již sedm let Blanenská univerzita (nejen) pro seniory. A také cyklus přednášek s besedami s názvem Genealogie. Blanenští už letos také vyhlásili osmý roční soutěže Nejhezčí báseň o lásce. Od roku 2010 pořádá knihovna Salon blanenských výtvarníků.