„Školka v Rájci už bohužel neodpovídá dnešním normám. Je to školka pavilónového typu a jsou tam i stará okna, takže úniky tepla jsou velké. V minulých letech jsme zateplili budovu základní školy a pomalu se začíná ukazovat, že díky tomu ušetříme značnou část peněz. Proto jsme se rozhodli zateplit i školku," řekla místostarostka Rájce-
-Jestřebí Romana Synakieviczová.

Školka v Rájci tak získá novou podobu. „Zateplení se bude týkat kompletně celého pláště školky a také i takzvaných otvorových prvků. Školka tedy dostane i nová okna a dveře," vysvětlila místostarostka.

Mateřinku chtějí Ráječtí zateplit o letošních letních prázdninách. „Školka v tom období v provozu nebývá. Pokud by ale bylo potřeba provoz školky udržet i o těchto prázdninách, máme ještě školku v Jestřebí. Ta je sice menší, ale prázdninový provoz obou školek by pokryla," uvedla místostarostka.

Ráječtí chtějí ale na vytápění mateřské školy uspořit také díky novým kotlům. „V následujících letech bychom ještě chtěli ve školce kompletně zrekonstruovat kotelny tak, jako jsme to udělali v základní škole. Součástí rekonstrukce bude i výměna kotlů za nové, které budou úspornější," řekla místostarostka.

Zateplení školky bude stát několik milionů korun. „Zkusili jsme si na projekt požádat o dotaci Státní fond životního prostředí. Na konci minulého roku jsme se dozvěděli, že ji dostaneme," dodala Synakieviczová.