Po nové silnici mezi Jestřebím a Bořitovem už auta jezdí více než dva roky. Řidiči si však musí dávat pozor na cyklisty nebo chodce u krajnice, kterých tam hlavně přes léto bývá dost. Zhruba dvoukilometrová cyklostezka, která by silnici kopírovala, totiž přes veškeré snažení stále chybí.

Její stavba v budoucnu přijde zhruba na osm miliónů. „Až bude vyřešené stavební povolení, budeme žádat o dotace. Sami budeme moci zaplatit jen nějakou spoluúčast,“ uvedl starosta Rájce-Jestřebí Pavel Perout.

Cyklostezka povede z Jestřebí kolem řeky Býkovky. Kvůli neúspěšnému jednání o pozemcích však musí překřížit silnici a v druhé části povede nad silnicí v terasovitém terénu. „Kromě samotné stezky z asfaltu v projektu jsou i nájezdy na silnici, opěrné zídky a mostek přes Býkovku,“ doplnil Perout.

Pokud vše půjde podle ideálního plánu, začít stavět by se mohlo už příští rok. „Je to zatím jen předběžné v případě, že se stavební řízení dokončí v první polovině roku a výzva na požádání o dotace bude na podzim,“ vysvětlil starosta.