„Areál letního kina využíváme na různé kulturní akce, které ve městě pořádáme. Je ale dost rozsáhlý, má kapacitu až pět set lidí a tak velké akce v Rájci zase tak často neděláme. Proto jsme se jej rozhodli nabídnout k pronájmu,“ přiblížil rájecký starosta Pavel Perout.

Nájemce amfiteátru hledali v Rájci-Jestřebí už před rokem. Tehdy od pronájmu areálu letního kina zájemce ustoupit, proto jej nyní musí najít znovu. „Hospodářská krize dopadla na všechny a nevyhnula se ani pořadatelům kulturních akcí. Zkusíme potenciální zájemce oslovit a uvidíme, jestli bude mít tentokrát někdo zájem,“ řekl starosta.

Areál letního kina by Ráječtí chtěli nabídnout dlouhodobě, ale nevyhýbají se ani nárazovým pronájmům. „Pochopitelně je pro obě strany lepší využít celoročního pronájmu, nájemce se tak může v areálu zařídit, postavit tam například své vlastní občerstvení a pro nás je to také jistější,“ vysvětlil Perout.

V současnosti platí Ráječtí na údržbu areálu letního kina ročně až desetitisíce. Za jako částku by chtěli v Rájci letní kino pronajmout, v této chvíli ještě neví. „O výši nájmu rozhoduje rada města. Nepředstavuje pro nás přímo výdělečnou činnost, ale musí pokrýt náklady na údržbu. K úvahu by asi připadaly dvě varianty. Buď bychom pronajali areál za nižší částku a nájemce by jej pak i udržoval nebo za cenu vyšší a opravy by byly na nás,“ doplnil rájecký starosta.

Letní kino v Rájci-Jestřebí nefunguje od devadesátých let. V současné době je nahrazuje malé digitální kino v nákupním centru. „Toto kino funguje asi dva nebo tři roky. Vejde se do něj kolem šedesáti diváků, což ve městě velikosti Rájce pohodlně stačí,“ dodal Perout.