Obyvatelé Ráječka, na jejichž pozemcích je postavena už víc než rok nová silnice vedoucí z Blanska směrem do Boskovic, dostanou konečně svoje peníze. A to za všechnu půdu, která byla silnicí i jejími okolními cestami znehodnocena.
Rozhodl o tom tento týden ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Jan Zouhar. Přitom o problémech s vyplacením peněz za pozemky se dozvěděl až od redaktorky Blanenského Deníku.


Asi sto majitelů pozemků, přes které vede hlavní silnice mezi Blanskem a Ráječkem směrem na Boskovice i dvě obslužné cesty, konečně uvidí své peníze.
„Do konce tohoto roku lidem pošleme další návrhy, a to na vykoupení pozemků i pod obslužnými cestami,“ uvedl Zouhar. Dodal, že tyto pozemky krajský úřad vykoupí do konce příštího roku. Návrhy smluv se zněním, že majitelé nedostanou zaplaceno za pozemky, po kterých vedou obslužné cesty, protože nejsou součástí silnice, budou neplatné. „Zavázla tam komunikace,“ zdůvodnil Jan Zouhar Blanenskému Deníku, proč lidé původně neměli vůbec dostat peníze za pozemky pod cestami vedoucími kolem silnice.


„Ať se na správě silnic nediví, že jim lidé nevěří a nechtějí jim prodat své pozemky pro další záměry,“ nechal se slyšet Antonín Pokorný z Ráječka, který s ostatními lidmi marně čeká na peníze za svoji půdu.
Další majitelka místa zastavěného silnicí, Marie Ševčíková z Ráječka, je z navštěvování úřadů a podepisování smluv vyčerpaná. „Snad ty peníze dostaneme. Žádnou aktuální zprávu zatím nemáme. Nikdo se neozval. Dosud nás ale většinou kontaktovali poštou, takže tam může být prodlení,“ řekla.