„Už vloňském roce se u nás konala podobná akce, a i když se na ní sešlo poměrně málo lidí, byla hodně tvořivá. To mně docela nadchlo, protože jsem rád, když se lidé dokáží sejít, vyměnit si názory a postřehy zběžného života a mají snahu spoluutvářet město, ve kterém žijí,“ říká starosta Rájce-Jestřebí Pavel Perout. Proto se vedení města domluvilo se Základní organizací Českého svazu ochránců přírody Ponikva, která másakcemi tohoto typu zkušenost díky Nadaci Partnerství na přípravě dalšího kulatého stolu.

Vpátečním programu se účastníkům diskuse představí děti z místní základní školy a mateřské školy, studenti gymnázia připravili výstavu vlastních výtvarných prací a zájemci si mohou prohlédnout i výstavu Soni Čermákové s názvem Oživlé kameny. V doprovodném programu nebude chybět ani ochutnávka místních produktů.

Cílem kulatého stolu, jehož spolupořadatelem je i Místní akční skupina Moravský kras, je shromáždit podněty a návrhy konkrétních projektů užitečných pro město a jeho obyvatele. Široce vedená diskuse bude mít za úkol posoudit jejich důležitost a reálnost a vneposlední řadě vybrat nejpotřebnější z nich. Akce je podpořena Evropským sociálním fondem a její příprava je vrámci pilotního projektu Sítě vzdělávacích a informačních center CHKO České republiky.