Pod kotli zatopilo celkem čtrnáct soutěžních týmů. Ty si od pořadatelů vylosovaly z několika a druhů zvěřiny. „Chtěli jsme kaňoura, ale máme daňka. Recept je práce celého týmu, ale neprozradíme ho. Je to prostě Pohádkový guláš, protože jsme parta z blanenské pivnice Pohádka," usmívala se paní Daniela.

O kus dál krájel jelení na Švancikův guláš Vlastimil Švancara. Pomáhala mu přítelkyně Edita. „Já ze zvěřiny ještě guláš nevařil. Je to premiéra. Mám trošku strach. Ale snad to dopadne dobře. Mám šikovnou pomocnici," poznamenal čiperný důchodce.

Podle organizátora akce Vladimíra Moráně z myslivecké honitby Bílá vod Holštejn se vařilo z několika druhů zvěřiny. „Soutěžící si losovali z jeleního, daňčího, mufloního, srnčího a kančího masa. Každý ho dostal od deseti do šestnácti kilo. Pak už to bylo na nich. O vítězi rozhodla odborná porota, ve které byl například jazzman Laďa Kerndl a paní hraběnka Salmová. Příchozí pak hlasovali o ceně veřejnosti," upřesnil Moráň.

Soutěž ve vaření guláše doprovodil v doprovodném programu koncert zpěvačky Terezy Kerndlové a vystoupení Josefa Fouska. Podle hlasování lidí nakonec uvařil nejlepší guláš tým Brázda – Tesař. Druhá skončila pivnice Pohádka před Papučárnou. U odborné poroty pak vyhrál guláš Jaroslava Křivého.