VÁŽENÍ ČTENÁŘI, ODPOVĚZTE PROSÍM NA OTÁZKU V PRAVÉM HORNÍM ROHU. DĚKUJI.

Dlouhodobě nezaměstnaní v Boskovicích si přilepší. Tamní radní se totiž dohodli, že dají lidem práci ve veřejných službách. „Poslanci na začátku roku schválili zákon o pomoci v hmotné nouzi. Díky tomu můžeme lidi bez práce zaměstnat ve veřejných službách. Chtěli bychom začít k prvnímu červnu letošního roku,“ řekl starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

První místa zřídí radní pro dvacet lidí, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní. „Vytvoříme pracovní místa na městském úřadě, ve Službách města Boskovice a v boskovickém kulturním zařízení,“ přiblížil Dohnálek s tím, že podle zájmu ze strany lidí uvidí, jestli místa rozšíří i do školských zařízení.

Práci nabídnou Boskovičtí lidem, kteří pobírají sociální dávky a jsou pod správou odboru sociálních věcí Městského úřadu Boskovice. „Každý člověk bude zaměstnán na úvazek přibližně dvacet až třicet hodin měsíčně. Nicméně i díky tomu se může dostat k vyšším dávkám a příjmům,“ vysvětlil Dohnálek.

O toho, kdo projeví zájem o práci ve veřejné službě, se postarají na odboru tajemníka městského úřadu pod vedením Pavla Vlacha. Mají připravená volná místa pro dvacet nezaměstnaných. „Zjistíme, jestli lidé v hmotné nouzi chtějí pracovat a aspoň nějak si navýšit své příjmy,“ řekl Vlach s tím, že jedno pracovní místo dá příležitost výdělku šesti lidem.

Vedení boskovických služeb nové pracovní místo pro lidi v hmotné nouzi uvítalo. Jejich zaměstanci mají na starosti areál Červené zahrady. O práci při údržbě pozemku tam nebude nouze. „Máme na starosti fotbalový stadion a koupaliště. Noví pracovníci se postarají o pořádek v celém areálu,“ přiblížil ředitel Služeb města Boskovice Milan Strya.

Mezi nezaměstnané patří i Lenka Doušková, která bydlí v Boskovicích. O práci přišla před čtyřmi měsíci. Podle jejích slov by nabídku práce od města Boskovice určitě přijala. „Tuto možnost přivydělání určitě uvítám. Je to dobře, že něco takového bude. Peníze potřebuji a do práce chodit chci,“ řekla žena, která je nyní nezaměstnaná a hledá si práci.

O zřízení veřejných služeb uvažují také radní v Adamově. V nejbližších dnech návrh přednesou radě města. „Údržbu a úklid v našem městě má na starosti technická skupina, kterou bychom chtěli časem rozšířit. Ale v této chvíli řešíme jiné záležitosti,“ řekl starosta Adamova Jiří Němec.

DISKUTUJTE K TÉMATU DOLE POD ČLÁNKEM