„V letošním roce už má být třetina filmů promítaných v kinech v digitální podobě. Kdybychom k digitalizaci blanenského kina nepřistoupili, bylo by kino o tyto filmy ochuzeno a mohlo by dojít k poklesu návštěvnosti,“ uvedl místostarosta Blanska Jiří Crha.

V to, že digitalizace přitáhne lidi do kina, doufá i jeho vedoucí Pavel Langer. „Když bude kino digitální, budeme mít snadnější přístup k filmům a můžeme tak vymyslet i rozmanitější dramaturgii,“ pochvaloval si Langer.

Dalším důvodem, proč radní digitalizaci kina pro tento rok do rozpočtu naplánovali, jsou oslavy jeho devadesátého výročí založení. „Blanenské kino bylo postaveno jako kino válečných invalidů. A když váleční invalidé mohli postavit kino, byla by ostuda, kdybychom je na výročí nedigitalizovali,“ prohlásil blanenský starosta Lubomír Toufar.

Kterými technologiemi se bude kino chlubit, jeho vedení zatím netuší. „To vyplyne až z výběrových řízení. Doufám, že digitalizací oslavíme výročí kina s pozváním významných osobností města. Třeba filmem Avatar jako symbolem digitalizace,“ dodal Langer. Na digitalizaci kina v Blansku radní vyčlenili tři milióny korun, z toho na padesát procent mají šanci získat dotaci.